Последний Масленичный штрих:-)

, , 12 коментарі
Отгуляли в славном граде Бердичеве Маленицу. Утро рабочего дня началось с обмена впечатлениями о прошедшем празднике. Для тех, кто соблюдает христианские традиции началась важная и серьезная работа - ведь  сегодня первый день Великого поста. От души желаю всем выдержки, терпения, вдохновения и Божей благодати.
А как  подведение итогов нашего праздника хочу предложить видеосюжет ТРК ВІК с места событий. Надеюсь, вы проникнетесь нашим веселым настроением!
Кстати, настоящий мужчина, "золотая середина", мальчонка, который  выбрал начинкой вареньице - племяшка  ведущей Лены. Ребенок в восторге вчера всем хвалился: "Теперь я телезвезда!"
Так и хочется сказать: "Не забудьте прийти в библиотеку, головокружительный успех вам тогда обеспечен!":-)))«Відкриті душі» Бердичева відгуляли Масляну

Вони знову зібралися у теплому, домашньому колі… Цього разу, аби сказати одне одному добрі слова, посміхнутися тому, хто поруч, попросити у нього вибачення та простягнути, можливо, руку примирення. Таку вже головну мету несе у собі свято Масляної, і саме його вирішили влаштувати у центральній бібліотеці члени читацького об’єднання «Зустрічі відкритих душ». Де, як не у місті 4-х культур, запитують бібліотекарі, городяни мають знатися на традиціях одного з найвидовищніших дійств року?
Олена Мельниченко, бібліотекар центральної бібліотеки: «Масленица – это праздник, который великому посту. Это, в 1-ю очередь, христианский праздник, т.е. мы должны втечение этих дней прощать людей, прощать обиды. Традиций очень много есть на Масленицу. Символом Масленицы в России являются блины, на Украине – вареники, в Польше, допустим, пончики с повидлом. Этот праздник отмечают как на Украине и в России, так и в южно-американской Бразилии, а также в Европе (Венецианский карнавал).»
Чого лишень не обіцяють Масляній люди, аби та завітала до їхніх осель: і купи млинців, і гори вареників, сметанні річки та медові береги! Не поскупилися на смачнючу листівку-запрошення і члени читацького товариства. Очолювані працівниками бібліотеки, вони гідно підготувалися до зустрічі свята. Та так, що до «відкритих душ» у назві об’єднання впору додавати «золоті руки». А коли шукали різні рецепти приготування млинців, натрапили на багато цікавого.
Олена Мельниченко, бібліотекар центральної бібліотеки: «Мы выяснили, что, оказывается, есть очень много рецептов блинов: это и царские, и боярские, есть блины монастырские, есть и простые, бывают блины на дрожжах, на кефире, на сметане. Что интересно, на блинах можно было гадать на жениха: если был падок на блины с икрой, значит он зажиточный, хозяйственный, но неласков к суженой. Если жених любил блины с вареньем и медом, то это – «золотая середина», самый лучший жених. Если ж твой избранник уважает блины со сметаной, то по жизни он часто зависит от чужого мнения.»Колись обов’язково повезе тій, хто змусить частіше битися серце одного з учасників гадань. Поки його друзяки, до речі, постійні користувачі Інтернет-центру, що знаходиться у бібліотеці, діловито накладали на млинець ікру, той знешкоджував варення. Та глибоко помиляється той, хто думає: напік царських млинців – зустрів Масляну. Це ж бо свято не на один день, виявляється. Ось понеділок, наприклад: називався «Зустріч», починався зі зведення катальних гірок, каруселей, балаганів. Вівторок мав славу дня ігор та веселощів з призами млинцями. Найвідповідальніший для багатьох день – середа-«лакомка». Адже саме цього дня відбувалася зустріч «найзапекліших друзів»: до себе у гості теща запрошувала зятя. Роздольний «розгуляй» наставав у четвер. Шляхами неслися «трійки», будувалися крижані фортеці, а хлопці відводили душу, кулаками «чистячи» одне одному фізіономії. В усі дні – від понеділка до неділі – молодь була зайнята здебільшого одним – іграми.
Здається, сповна відвели душу і у читацькому об’єднанні: на святі вистачало і ігор, і гадань, і веселих пісень. А ще бердичівські фахівці бібліотечної справи вирішили створити чудову традицію: до себе у гості вони запросили майстринь, які також мають «золоті» руки, творчу душу та небайдужий характер. Участь у святі Масляної взяли представники дитячого садочка № 4 «Берегиня». Педагоги славляться тим, що висококласно виготовляють справжнє диво – ляльки-мотанки. Кількахвилинний майстер-клас – і віднині у читацькому об’єднанні пишатимуться ще одним вмінням, а оселі його членів прикрашатимуть ляльки-берегині.
Та прийшов час – і стомилася Масляна. Треба, каже, і честь знати. Сіла у сані і помахала усім рукою. Думали, мовляв, гуляти 7 рочків, а вийшло 7 деньочків. Та й справді, стрепенулися святкувальники, забави закінчилися – час братися до справи. Але ж хіба праця не в радість, коли чарівні бібліотекарки і млинцями пригостили, і чудовий настрій на весь рік подарували?
Тетяна Кущук, провідний методист Бердичівської МЦБС: «У нашому житті бувають і негаразди, і дуже позитивні емоції. Досить часто ми згадуємо і трагічні і сумні дати, а хотілося чогось веселого та ігрового. Тому сьогодні до нас завітала Масляна. Вона дівчина з характером, але ми зустріли її граючись і зі смаком – з млинцями. Усім бердичівлянам ми бажаємо веселих позитивних свят ну і, звісно, щоб неодмінно звертались до нашої бібліотеки.»
Автор: Олександр Єжель
Камера: Юрій Гавриш

12 коментарів:

 1. Галина Козаченко27 лют. 2012 р., 17:32:00

  Все течет все меняется... Умчалась в своих санях Масленица, а уж на пороге праздник милых дам, а зная очаровательную Спокусницу - даже и не сомневаюсь, что она что-то уже готовит эдакое, "вкусненькое". Потом день смеха, потом Светлое Воскресенье и т.д. и т.п. В общем, дорогие друзья, готовьте свои глаза, уши, умы и сердца к очередному году с неисправимой оптимисткой и выдумщицей, имя которой СПОКУСНИЦА!!!!!!!!!!!!!!!

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. НЕисправимая оптимистка - это звучит гордо!:-) Эх, Галина Георгиевна, вот хотелось мне спокойно отдохнуть н праздник милых дам, так ты разве дашь просто поваляться на диване с книжкой? Выдумщица, говоришь??? Придется придумать да что-нибудь этакое...позитивненькое:-)

   Видалити
 2. Тетяна, вкусненько и красивенько!
  Мы тоже блинами на Масленицу наелись! И городское гуляние посетили! С Масленицей! Вон, мальчишка как уплетает! :-)

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. С удовольствием схожу и к вам на блины! Ждите в гости:-)
   А Масленицу, видать, везде знатно отмечают:-)

   Видалити
  2. Большое спасибо, Тетяна! Качественно прогулялась в гости! Кучу вопросов задала! Постаралась на все ответить! Заходи, читай, если чего не понятно, еще объясню!

   Видалити
  3. Журналистский нюх проявляется,все мне интересно:-) А праздник у вас шикарнейший получился! столько нового для себя увидела:-)

   Видалити
 3. Вот что значит - профессионал, говоришь гладенько и без запиночки! Здоровский праздник организовали, молодцы!

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Ой спасибочки, Леночка, ой нижайший тебе поклон! Ой какой бальзам на душу моему мужу, ведь он у меня брал интервью, так хотел, чтобы его женушку отметили:-)
   ...Работа у нас такая...еще огромный опыт на радио играет роль...

   Видалити
 4. Как у вас весело! Блинов наелись?

  ВідповістиВидалити
  Відповіді
  1. Я по новой выдумке делала блины в библиотеку, так все расхватали и нахваливали:-) А в субботу дома около 100 штук блинов напекла, за два дня ушло..думаю, уже все наелись!:-)))

   Видалити
  2. В одном из новых волгоградских блогов нашла у коллег рецепт блинов... на йогурте:-) Кто бы мог подумать!

   Видалити
  3. Я тоже где-то встречала такой рецептик, но не рискнула вытворить такое:-) Сегодня делала новую вкусняшку - тортик блинчатый со сгущенкой...красотень....

   Видалити

Отправить комментарий

Вы хотите оставить комментарий, но не знаете, КАК? Очень просто!
- Нажмите на стрелку рядом с окошком Подпись комментария.
- Выберите Имя/URL. (Никто не любит анонимов!)
- Наберите своё имя, строчку URL можете оставить пустой.
- Нажмите Продолжить
- В окошке комментария напишите то,что хотели и нажмите "Отправить комментарий"! Спасибо!