Книга-статус

У сучасній українській літературі є велика кількість неординарних, талановитих авторів, творчість яких має право із часом стати класикою літератури. На мою думку, одною з таких авторок можна вважати Марію Матіос. Із творів, які я рекомендувала би прочитати у першу чергу – «Солодка Даруся». Мою увагу до себе «Солодка Даруся» привернула з двох причин: по-перше, відгуки про твір набули такого резонансу у суспільстві, що залишити його поза увагою означало би просто не поважати себе. По-друге, вважаю, що сучасні бібліотекарі обов’язково повинні ознайомлюватися з сучасними творами літератури. Такого поняття як «брак часу» для тих, хто йде в ногу з часом, не існує! Про «… Дарусю» говорять: її хвалять, сварять, вагаються в оцінках, екранізують, ставлять вистави, її перекладено польською та українською. Сьогодні цей твір у всіх на вустах. Недарма «Солодка Даруся» була нагороджена найпочеснішою премією в Україні – Шевченківською. 
В долях багатьох сімей існує ситуація, що її Матіос визначила як «драму на три життя», сімейні історії передаються із покоління в покоління, історія країни торкається усіх своїм крилом. У книзі описані події 30-70-х років, але головне у ній не події століття, а люди, особистості, долі яких були понівечені. Мені здається, що цим твором Матіос закликає до порозуміння між нами, людьми свого часу. Іноді не розумієш діалект, яким написана книга, але після кількох сторінок на це перестаєш звертати увагу. Цікаво те, що на деяких форумах зустрічала відгуки російських читачів, які спромоглися прочитати «Дарусю» в оригіналі, і, мало того, написали відгуки українською!!! 
Дивна річ: усі фрази у Матіос виточені, продумані, книга читається легко, але думки після прочитання сумні й тягучі…
Хочу, аби ви прочитали «Солодку Дарусю»… Хочу подискутувати або ж погодитися з вами, обговорюючи ті чи інші рядки. Чекаю на відгуки від прочитаного.
Мабуть Вас зацікавить інформація про те, що Святослав Вакарчук хоче зняти фільм за мотивами  "Солодкої Дарусі"
Книгу можна прочитати тут 
Офіційний сайт письменниці тут
Марія Матіос про себе і про світ тут