Лише уявіть, скільки людей, які захоплюються кулінарією і колекціонують цікаві рецепти, живе у всьому світі. Кулінарний рецепт, згідно із російським законодавством, не може бути об'єктом авторського права, але підлягає охороні як літературний твір. Навіть так.
У наш час кулінарні рецепти — стали модним літературним жанром, до якого більше звертаються, ніж до поезії. Сьогодні дуже популярні наступні кулінарні жанри: гастрономічний нарис чи то путівник, кулінарна комедія, наприклад «Рататуй», екзистенціальна драма — «Бенкет Бабетти», гастрономічний детектив про Ніро Вульфа. Спочатку з'явилося те, чого гостро не вистачало: різного роду довідкова література, просто кажучи, куховарські книги. Потім неминуче з’явилися кулінарні враження про інші країни світу.
Для багатьох сучасних письменників кулінарія стала хобі, тому природно, що з під їх пера стали виходити літературні кулінарні шедеври:)
У 2006 році володаркою першої премії Блукера, що присуджується за найцікавіший онлайн-щоденник, заснований на життєписі і виданий в друкарському вигляді, стала американка Джулія Пауелл. Її блог під назвою "Джулі і Джулія: 365 днів, 524 рецепти і 1 маленька кухня", в якому описуються спроби Пауелл приготувати всі блюда із відомої куховарської книги Джулі Чайлд "Осягаємо мистецтво французької кухні" за 365 днів був визнаний найкращим із виданих. На думку журі, блог Пауелл виявився найцікавішим зі всіх представлених. У друкарському вигляді щоденник був виданий видавництвом Brown imprint і розійшовся накладом у 100 тисяч екземплярів.
Сама Королева Кулінарія, а з нею і її вірні слуги – літературні рецепти, захопили і мене: із задоволенням знаходжу описи приготування їжі у художній літературі. Із знайденими рецептами пропоную ознайомиться у рубриці «Книжкові лагоминки». Бажаю всім bon appetit!
Цікаві думки про те, чи потрібно робити із іжі культ, читайте у статті із "Литературной газеты"
Спасибо за интересные ссылки! Тема - VolNующая!:) У меня тоже рубрика есть "Кулинарное чтиво"
ВідповістиВидалитиТак что заходите ко мне на борщ! Конечно, "Борщ, как борщ..." - ничего особенного... Но зато - украинский! :)